sâmbătă, 21 aprilie 2012

Capitolul17:Good news

"Porumbeilor aici sunteti,v-am cautat in toata casa"incepu D sa rada
"Neatza si tie "  i-am raspuns ridicandu-ma incet pentru a nu-l trezi pe Zayn.
"A fost liniste aseara"chicoti ea mergand in bucatarie
"Ce vrei sa spui?Credeai ca o sa...vai nebuna esti"glumeam eu
"Nu...in fine vad ca v-ati impacat"zambi D
"Da...hai sa pregatim micul dejun"
"E gata deja...m-am trezit de ceva vreme"
"Ce bine"zambeam eu.
*Trrr Trrr Trrr* se auzi telefonul meu pus pe silent
Era mama,nu vorbisem cu ea de 1 zi...imi era din ce in ce mai dor de casa.
"Alo,ceau mama ce faci?"
"Ceau fetita lu' mama bine,tu?"nu-mi placea cand imi zicea asa dar atunci ma facu sa zambesc
"Si eu,de cateva minute m-am trezit"
"Of,bine ca nu te-am trezit eu am o veste sa iti dau"
"Da?Cine face nunta?"
"Nimeni,dar tata si-a gasit de lucru"
"Nu lucra si pana acum sau ce vrei sa spui"
"Vreau sa spun...ca si-a schimbat firma si ca de luna viitoare va lucra in Londra"
"Pe bune?!"am sarit eu de pe scaun ca arsa
"Da,puiut "
"Vai mama  nu stii ce fericita sunt acum"
"Imi imaginez...ne e foarte dor de tine"
"Si mie de voi"am oftat eu
"Te iubesc,vorbim mai tarziu ,acum trebuie sa mai lucrez putin"
"Da...si eu va iubesc pe toti,pa"
D auzi aproape tot ce imi spusese iar dupa ce am inchis ma imbratisa.
"Deci,vei sta mai mult la mine acasa,nu?"imi facu ea cu ochiul 
"Vom vedea,ah uita cine s-a trezit"am zis eu vazandu-l pe Zayn venind in bucatarie
"Buna dimineata"mormai el imbratisandu-ma
"Neatza somnorosule"zambeam eu
Ne-am asezat toti la masa si am mancat .
"Toata esti un zambet dimineata asta,s-a intamplat ceva?"intreba uitandu-se in ochii mei
"Am o veste sa iti dau"
"Oh ,stai sa ma asez mai bine  pe scaun"facu ochii mari la mine
"Bine aseaza-te...ai mei se muta in Londra "zambeam dand din gene
"Asta insemnand ca nu mai pleci in Romania?"
"Daaa!"ziceam eu entuziasmata "Dar de ce esti trist?"
"Nu sunt dar asta inseamna ca nu vei mai putea dormi la mine..."
"Nu ai motiv sa te intristezi...vom gasi noi ceva motive sa le spunem"
Dupa ce am terminat de mancat,am mers si m-am schimbat .
Imi puneam cerceii in momentul in care Zayn intra in camera..
"Mai dureaza?Wow te-ai imbracat perfect"
"Nu,sunt gata..perfect pentru ce?"il priveam eu mirata
"Vei vedea"
"Iar nu-mi spui,stii cat sunt de curioasa"dar el ma lua de mana indreptandu-ne spre usa de la intrare
"Mergem sa ma schimb atat iti spun"zambi in timp ce deschidea usa
"Pa D"si am inchis usa
Ajunsi la el in apartament eu ma asezasem pe canapea pentru a astepta sa termine ...iesi din dormitor avand doar un prosop prins in jurul taliei .
"Ce faci?"se opri el in fata usii de la baie uitandu-se la mine
"Ma uit la pozele care le ai pe aici,tu nu trebuia sa fii la dus?"
"Ba da...dar ...nu puteam sa nu ma mai uit inca o data la tine,arati minunat azi"se apropie si ma saruta
"Bine,du-te si spala-te sunt curioasa unde mergem"
"Ok,dar imi vei lipsi cat sunt acolo ce zici sa imi tii companie?"zambi apropiindu-si buzele de gatul meu incercand sa ma muste
"Nu ma musca"incercam eu sa strig insa cuvintele imi iesira in soapta...
"De data asta nu te musc "zambi si pleca la dus
Dupa 15 minute iesi de la dus insa se termina abia dupa vreo alte 20 de minute...si mai zicea de mine ca ma misc incet....
Intr-un sfarsit eram in masina si porni spre acea destinatie surpriza....

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu