*Dupa 1 luna*
Azi e 15 septembrie,maine e ziua mea de abia astept...
Uh in aceasta luna multe s-au intamplat au venit ai mei aici avem o casa draguta la cateva strazi departare de apartamentul lui Zayn,baietii au filmat primul videoclip iar in acel timp am fost 2 saptamani fara Zayn dar nu i-am simtit lipsa deoarece ma suna de vreo 10 ori pe zii,intre timp am inceput si scoala unde m-am acomodat rapid gratie lui Lizzie(Stanga) noua prietena a lui Niall si Mel(dreapta) noua prietena a lui Liam ....ehm iar cel mai important lucru e faptul ca azi vine Zayn acasa....uh de abia astept....si peste 2 zile vor fi 2 luni de cand suntem impreuna...i-am cautat cadoul vreo saptamana dar sper ca l-am gasit pe cel potrivit.
Acum ma intorc de la scoala...a fost o zii usoara am avut engleza,istorie,chimie,biologie si fizica...intru in casa,ai mei erau la serviciu,urc la etaj si merg in superba mea camera pe care o adoram avea un pat mare in mijloc si culorile predominante fiind rosu alb si negru.In fine m-am aruncat pe pat si mi-am pornit laptop-ul ,dupa ce m-am uitat cateva minute la poza de pe desktop care era cu mine si iubirea mea am intrat pe Twitter...multe tweet-uri imi erau adresate mie...de bine,de rau...dar nu le prea dadeam importanta eram deja obisnuita nu erau obligate fanele sa ma placa ,erau fanele lui Zayn nu ale mele.
Era timpul sa ma gandesc la tinuta pe care o voi lua deseara,trebuia sa merg la aeroport pentru a-mi intampina iubitul,m-am dus in fata dulapului nehotarata si cautam tinuta perfecta...'uh ce greu e'm-am gandit ...stand in fata dulapului un gand imi trecu prin minte 'a trecut mult timp de cand nu am mai vorbit cu Nathan,clar e inca suparat...'de ce ma gandeam la asta?adica mie imi e dor de Zayn si ma gandesc si la Nathan...nu se poate...
Dupa minute bune poate chiar ore am gasit tinuta perfecta ...adica asta ...intre timp cand ma imbracasem Mel imi trimisese mesaj 'Ne vedem la 6:30pm la aeroport.pup' bine...ma gandeam eu.
Singurul lucru trist petrecut in tot acest timp ma fost pauza de relatie luata de Gabi si Louis...deoarece Gabi a treuit sa se intoarca in Romania...dar totusi au ramas prieteni si vorbesc cel putin de doua ori la telefon dupa spusele Gabrielei .
La 6:10 D venise dupa mine pentru ca si ea il intampina pe Harry...nu erau cuplu dar era ceva chimie intre ei....sau poate mi se parea mie...in fine.
Am ajuns la aeroport si ne-am parcat masina langa cea cu care venisera Mel si Lizzie,in fata intrarii de la aeroport se vedeau cateva zeci de ziaristi dar si cateva fane....great
"Haideti"spuse Lizzie
"Venim"am zambit eu
Cand intram in aeroport se puteau auzi in spatele nostru "Iubitele celor de la One Direction au venit sa ii intampine"
Avionul ateriza si ei se zareau venind pe culuar...uh eram atat de fericita....cand il vazusem pe Louis imi paru rau ca Gabi nu era aici...
Zayn ramase mai in spate langa Liam insa cand ma vazu incepu sa zambeasca
"Hi"spuse pupandu-ma pe obraz iar eu i-am raspuns cu un zambet
Ma lua de mana si ne indreptam cu totii spre iesire...of iar presa asta...dar ei nu au declarat nimic ...lasandu-i cu buza umflata pe ziaristi.
Am intrat in masina lui D stand in spate ca Zayn iar Harry era in fata.
"Cum a fost zborul?"intreba D
"Obositor"au raspuns ei
Lasandu-i pe cei din fata discute Zayn ma intreba "Deci nu vii la mine?"
"Nu pot...dar maine e vineri...si vom vedea"nu am vrut sa spun ca e si ziua mea...speram sa nu fi uitat .
D ajunse in fata casei lui si oprii masina "Deci vorbim maine atunci..."sopti
"Da..."l-am privit eu in ochi
Incetul cu incetul se apropie de mine si ma saruta ...
"Mi-a fost dor de tine"spuse inainte de a deschide usa
"Si mie."i-am zambit finut
Isi lua bagajul din portbagaj si intra in casa.Eu eram urmatoarea care trebuia sa coboare din masina..."Noapte buna iubiteilor"le-am urat eu
"Multumim"raspunse amuzat Harry
Uh am ajuns acasa...dar gandul ca a uitat de ziua mea ma bantuia...mama ma chema pentru a mai manca ceva inante de a ma culca dar refuzasem...asa ca mi-am luat pijamaua si m-am pus in pat....




Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu